KATALOG SADOWNICZY

Ochrona upraw sadowniczych to nie loteria. W sadzie podobnie jak i innych uprawach nie ma miejsca na przypadkowość działania. Każdy zabieg musi być poparty wnikliwą analizą zagrożenia oraz oceną realnych korzyści z jego zastosowania. Wiedza i doświadczenie jakie oferują profesjonalne programy doradcze to jedno a właściwy „oręż” w tej często nierównej walce to drugie. Każdorazowo sięgając po odpowiednie narzędzie należy mieć pewność co do jego pochodzenia. Tylko środki z legalnych źródeł w połączeniu z właściwym ich zastosowaniem dają 100% skuteczności działania bez ryzyka wystąpienia nieprzewidzianych skutków.
Gwarantem zawartości substancji aktywnej wewnątrz każdego opakowania danego środka jest jasno określony producent. Aby użytkownik mógł uzyskać jak najwyższą skuteczność zabiegu prowadzone są kilkuletnie badania. Bez nich nie powstałaby etykieta, będąca z jednej strony swego rodzaju dokumentem urzędowym zezwalającym na wprowadzenie środka do obrotu handlowego na terytorium RP, a z drugiej instrukcją jak dany środek zastosować.
W niniejszym katalogu przedkładamy Państwu kompendium wiedzy o środkach sadowniczych. Niech ten katalog będzie dla Państwa instrukcją do ułożenia puzzli, które będą finalnie stanowić pejzaż dorodnych, zdrowych i bezpiecznych dla konsumenta owoców.

Wojciech Kukuła

Crop Manager ds. Sadownictwa

Pobierz katalog.